DOLAR
21,2505
EURO
22,9091
ALTIN
1.337,51
BIST
5.372,66
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Şanlıurfa
Az Bulutlu
32°C
Şanlıurfa
32°C
Az Bulutlu
Salı Açık
34°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
35°C
Perşembe Çok Bulutlu
34°C
Cuma Az Bulutlu
33°C
Son Dakika
20:23 Seferihisar’da Çevre Günü’nde plaj temizliği
20:11 Lüleburgaz’da Çevre Şenliği kortejle başladı!
20:11 Nevşehir’de etkili olan sağanak yağış ve sonrasında belediye ekipleri yoğun bir çalışma yürüttü
20:10 Beylikdüzü Belediyesi Haziran ayı Meclis Toplantısı gerçekleşti.
20:10 Aliağa Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclisi Toplanıyor
20:10 Burhaniye’de Çevre Günü Etkinliği
20:10 Hepsiburada Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı 7. yılını kutluyor
20:09 Gölmek’ten Muhteşem Yılsonu Sergi
20:09 İstanbul Modern Sinema yeni binasında özgün programlarıyla kapılarını açıyor
20:09 Zorlu PSM Haziran Ayında Tiyatro Tutkunları İçin Dopdolu Bir Program Sunuyor!
20:09 IATA, Devletleri Zamanında, Kapsamlı ve Kamuya Açık Kaza Raporları Sunmaya Çağırdı
19:55 İklim Değişikliği ve Çevre Paneli Düzenlendi
19:55 Nilüfer’in Çocuk ve Gençlik Koroları’na ödül
19:40 Körfez Yarımca Meydan projesinde yoğun çalışma
19:40 Vali Ozan Balcı Çevre Gününde Dip Çamuru Çıkarma Çalışmalarını İnceledi
19:39 Baturay Özdemir “Biraz Daha” stand-up gösterisi ile haziran ayı boyunca sahnede
19:39 Bilgi Evleri Yaz Dönemi Etkinlikleri Başlıyor..!
19:39 Harran Üniversitesi, Uluslararası Gençleri Toplumsal Hayata Hazırlıyor
19:39 Su jeti ve Flyboard Şampiyonası nefesleri kesti
19:35 Meclis 30. Başkanı’nı seçecek
19:35 Bursa Gemlik’te ‘Temiz Deniz’ farkındalığı
19:35 Bursa Büyükşehir’de toplu sözleşme sevinci
19:19 Yerli ceviz de markalaşacak
19:05 DEVA’da il başkanları görevine dönüyor
18:49 Türk Belediyeler Birliği’nden eşzamanlı itfaiyecilik eğitimi
18:49 BTÜ’lü bilim insanı Büyükyıldız’a TÜBİTAK desteği
17:35 Brokoliyi çok fazla haşlamayın!
17:25 Konya’da “İklim Ve Çevre Çalıştayı” Yapılıyor
17:25 Antalya Büyükşehir Belediyesi Dünya Çevre Günü’nü etkinliklerle kutladı
17:25 Yapay Zekâ Müşteri Deneyiminin Hizmetinde
17:25 Aşkın Nur Yengi ve Bilfen Filormoni Orkestrası sahne aldı
17:19 Manisalı atletler Çeşme’de kürsü yaptı
17:12 Canik’te Ekipler Yağmura Karşı Canla Başla Mücadele Etti
17:12 Güller Diyarı Keçiören
17:12 Başkan Soyer’den Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’a çağrı: “Çeşme Projesi’nden vazgeçin”
17:12 Kemer’de “Caretta caretta ilk yuva” etkinliği yapıldı
17:11 Öğrenciler Çöpün Serüveni’ni Yerinde Gördü
17:11 Çevre Haftası, Kocaeli’de kutlanmaya başladı
17:11 Küçük biniciler nefes kesti
17:11 P&G ve TMOK Olimpiyat Umudunu Spor Okuluyla Deprem Bölgesi’ne Taşıyor
17:05 New York’ta İsrail Günü Yürüyüşü protesto edildi
17:05 Eskihisar’da ‘Marmara Hepimizin’ etkinliği
16:55 İstanbul Şiirle Buluşuyor Etkinliğinin Bu Ayki Konuğu Behçet Necatigil ve Şiirleri Oldu
16:55 MediaMarktSaturn Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınlandı
16:55 Adnan Menderes Havalimanı’ndan iki yeni rota
16:55 Dicle Elektrik MASS PLC-RF Projesi Teknik Çalıştayına Ev Sahipliği Yaptı
16:49 Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 5 Haziran mesajı
16:49 Karadeniz’i sel vurdu: 2 ölü, 1 kayıp
16:40 Kimpur, Denizlerin Temizliği İçin TURMEPA ile Güçlerini Birleştirdi
16:40 Başkan Böcek’ten gazetecilere sosyal tesis

Para Bilek Güreşi Heyecanı sona erdi

Büyükşehir’in konut sahipliğini yaptığı Para Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda 208 puan toplayan Kâğıtspor Kulübü kadro halinde şampiyon oldu

Para Bilek Güreşi Heyecanı sona erdi
21.03.2023 19:10
68
A+
A-


Büyükşehir’in konut sahipliğini yaptığı Para Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda 208 puan toplayan Kâğıtspor Kulübü kadro halinde şampiyon oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Belediyesi, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ile Bedensel Engelliler Spor Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Para Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası, Başiskele Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. TBESF 2023 faaliyet programında yer alan, Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Para Bilek Ulusal Takımı’nın da belirlenmesinde değerli rol oynayan şampiyonaya, 5 farklı kategoriden 94 bilek güreşi atleti katıldı.

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun Bilek Güreşinden Sorumlu Asbaşkanı Taner Canyurt, “Para Bilek Türkiye Şampiyonası ve ulusal grup seçmelerini yapıyoruz. Şampiyonaya Gaziantep dahil ülkemizin birçok yerinden, zelzele bölgelerinden, Erzurum’dan Çanakkale’ye birçok sportmen katıldı. Şu anda 76 civarında atletimiz var. Lakin geçen yıllar 173 kişi katılıyordu. 11 vilayetimizde olan felaketten sonra çok az sayıda atlet geldi. Bu turnuva bedensel engelliler ortasında 24’üncü sefer düzenleniyor, sağlamlarda 40’ın üzerinde yapıldı. Biz 2 dünya, 2 de Avrupa şampiyonluğu olan bir ulusal kadroyuz. Tanınan sporları herkes duyuyor lakin bedensel engelliler branşında Dünya ve Avrupa şampiyonuyuz. Münasebetiyle da bu tarafta devam edeceğiz. Geçtiğimiz bu kuvvetli süreçlerin akabinde Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak, başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Liderimiz Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ve çalışma arkadaşlarına gösterdikleri özveri için teşekkür ederim” sözlerini kullandı.

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’IN SELAMLARINI İLETTİ

Açılış seremonisinde konuşmasına spor dostu Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın selamlarını ileterek başlayan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım, Sporun Başşehri Kenti Kocaeli’nde manisiz atletleri ağırlamaktan gururlandığını söz etti. Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Para Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nı Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun Bilek Güreşinden Sorumlu Asbaşkanı Taner Canyurt, Başiskele İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferhat Solakoğlu, sportmen aileleri ve vatandaşlar izledi. Karşılaşmalar sonrasında protokol üyeleri dereceye giren atletlere madalyalarını verdi.

 

KBB KAĞITSPOR ŞAMPİYON

Para Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda 208 puan toplayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kâğıtspor Kulübü kadro halinde şampiyon olurken, Bağcılar Engelliler SK 78 puan ile ikinci ve Eskişehir Engelliler SK ise 72 puan ile üçüncü oldu. Şampiyona, 5 kategoride çeşitli sıkletlerde yapılan müsabakaları sonunda kürsüye çıkan isimler şöyle belirlendi:

 

BG ARM I (Oturarak) Bayanlar Sağ Kol Karşılaşma Sonuçları

55 Kg

1 Aylin Arslan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

65 Kg

1 Oya Aydın (Sancaktepe B.S.K. İstanbul) 10 Puan

2 Ayşe Kıymaz (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

+65 Kg

1 Değer Yıldız (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Meryem Yıldırım Savcı (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) Bayanlar Sağ Kol Karşılaşma Sonuçları

55 Kg

1 Nayime Uzman Tüblek (Bağcılar Engelliler G.S.K İstanbul) 10 Puan

65 Kg

1 Gülçin Savun (Sivas G.S. ve İzcilik K.) 10 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) 23 Yaş Altı Bayanlar Sağ Kol Karşılaşma Sonuçları

50 Kg

1 Sevim Top (Ferdi Denizli) 10 Puan

+50 Kg

1 Elifnaz Bakır (Ankara Tuncel Sportmen Atletler SK) 10 Puan

2 Ada Durmaz (İstanbul Güngören Yeni Akıncılar S.K.D.) 7 Puan

3 Melike Öztel (İstanbul Bağcılar Engelliler G.S.K) 5 Puan

 

BG ARM III (Kol Amp.Ayakta) Bayanlar Sağ Kol Karşılaşma Sonuçları

65 Kg

1 Ayşe Dudu Karatay (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

+65 Kg

1 Serpil Salik (Ferdi Denizli) 10 Puan

 

BG ARM I (Oturarak) Bayanlar Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

55 Kg

1 Aylin Arslan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

65 Kg

1 Oya Aydın (Sancaktepe B.S.K. İstanbul) 10 Puan

2 Ayşe Kıymaz (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

+65 Kg

1 Meryem Yıldırım Savcı (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Değer Yıldız (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) Bayanlar Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

55 Kg

1 Nayime Ehil Tüblek (Bağcılar Engelliler G.S.K İstanbul) 10 Puan

65 Kg

1 Gülçin Savun (G.S. ve İzcilik K. Sivas) 10 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) 23 Yaş Altı Bayanlar Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

50 Kg

1 Sevim Top (Ferdi Denizli) 10 Puan

50+ Kg

1 Elifnaz Bakır (Tuncel Sportmen Atletler SK Ankara) 10 Puan

2 Ada Durmaz (Güngören Yeni Akıncılar S.K.D. İstanbul) 7 Puan

3 Melike Öztel (Bağcılar Engelliler G.S.K İstanbul) 5 Puan

 

BG ARM I (Oturarak) Erkekler Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

55 Kg

1 Halitcan Ünal (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 10 Puan

2 İsmail Hakan Lider (Engelliler SK Eskişehir) 7 Puan

3 Cankat Ergin (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 5 Puan

4 Doğan Gürgen (Ferdi Erzurum) 4 Puan

65 Kg

1 Sezer Uslucuk (İBBSK İstanbul) 10 Puan

2 Seyfettin Sevci (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

3 Usame Elahmed (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 5 Puan

75 Kg

1 Gökhan Seven (Ferdi Erzurum) 10 Puan

2 Hilmi Akçay (Güngören Yeni Akıncılar SK İstanbul) 7 Puan

100 Kg

1 Şaban Mazak (Kurşunlu Belediye SK Çankırı) 10 Puan

2 Atilla Emre Damar (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 7 Puan

3 Bahattin Şasi (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 5 Puan

4 Ahmet Arslan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 4 Puan

+100

1 Ümit Burunlar (İBBSK İstanbul) 10 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) Erkekler Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

60 Kg

1 Fatih Kamuz (Amatör SK Adana) 10 Puan

2 Mehmet Kaya (Ferdi Gaziantep) 7 Puan

3 Tolga Arslanmirza (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 5 Puan

70 Kg

1 Kenan Eroğlu (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Fatih Kumaş (Güngören Yeni Akıncılar SK İstanbul) 7 Puan

80 Kg

1 Eyüp Ekmekçi (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Hükümran Çetin (Engelliler SK Eskişehir) 7 Puan

3 Emre Kökçan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 5 Puan

4 Fatih Sam (Ferdi Kütahya) 4 Puan

5 Muhammet Mehdi Aydar (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 3 Puan

6 Ahmet Seven (Engelliler SK Eskişehir) 2 Puan

7 Zülfar İmal (Karatekin Tepe SK Çankırı) 1 Puan

90 Kg

1 Murat Cırık (Engelliler SK Eskişehir) 10 Puan

2 İlhan Memiş (Ferdi İstanbul) 7 Puan

3 Salih Atik (Güngören Yeni Akıncılar SK İstanbul) 5 Puan

+90 Kg

1 Ömer Aydın (Ferdi Amasya) 10 Puan

2 İbrahim Uysal (Güngören Yeni Akıncılar SK İstanbul) 7 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) 23 Yaş Altı Erkekler Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

55 Kg

1 İsmail Hacıbekar (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Süleyman Gülnar (Ferdi Denizli) 7 Puan

3 Kerem Özbaş (Sancaktepe SK İstanbul) 5 Puan

4 Furkan Köçer (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 4 Puan

5 Mehmet Veli Tarım (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 3 Puan

6 Eren Küsmez (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 2 Puan

7 Tuna Meriç Tunalı (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 1 Puan

65 Kg

1 Osman Uysal (İrfan Genç İzcilik SK Bursa) 10 Puan

+65 Kg

1 Abdülsamet Ocakoğlu (Engelliler SK Şanlıurfa) 10 Puan

2 İbrahim Fidan (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 7 Puan

3 Ali Ömür Karaaslan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 5 Puan

4 Veysel Dişbudak Eskişehir Engelliler SK Eskişehir 4 Puan

5 Recep İvecen (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 3 Puan

6 Muhammet Efe Gül (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 2 Puan

 

BG ARM III (Kol Amp.Ayakta) Erkekler Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

85 Kg

1 Ahmet Abay (Ferdi Denizli) 10 Puan

 

BG ARM IV (Kol Amp.Oturarak) Erkekler Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

+80 Kg

1 Muhammet Budak (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

 

BG ARM V (Kol Amp.) 23 Yaş Altı Erkekler Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

60 Kg

1 Haktan Keskin (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 10 Puan

+60 Kg

1 Yusuf Eşsiz (Rıdvan Durmaz SK Diyarbakır) 10 Puan

2 Emirhan Yıldırım (Tuncel Sportmen Sportmenler SK Ankara) 7 Puan

 

BG ARM I (Oturarak) Erkekler Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

55 Kg

1 Halitcan Ünal (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 10 Puan

2 İsmail Hakan Başkan (Engelliler SK Eskişehir) 7 Puan

3 Cankat Ergin (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 5 Puan

4 Doğan Gürgen (Ferdi Erzurum) 4 Puan

65 Kg

1 Sezer Uslucuk (İBBSK İstanbul) 10 Puan

2 Seyfettin Sevci (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

3 Usame Elahmed (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 5 Puan

75 Kg

1 Gökhan Seven (Ferdi Erzurum) 10 Puan

2 Hilmi Akçay Güngören (Yeni Akıncılar SK İstanbul) 7 Puan

3 Yusuf Eray Karakuzu (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 5 Puan

100 Kg

1 Şaban Mazak (Kurşunlu Belediye SK Çankırı) 10 Puan

2 Atilla Emre Damar (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 7 Puan

3 Ahmet Arslan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 5 Puan

4 Bahattin Şasi Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 4 Puan

+100 Kg

1 Mustafa Dinleyici (Ferdi Gaziantep) 10 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) Erkekler Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

60 Kg

1 Fatih Kamuz (Amatör SK Adana) 10 Puan

2 Mehmet Kaya (Ferdi Gaziantep) 7 Puan

3 Tolga Arslanmirza (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 5 Puan

70 Kg

1 Kenan Eroğlu (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Fatih Kumaş (Güngören Yeni Akıncılar SK İstanbul) 7 Puan

80 Kg

1 Emre Kökçan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Hâkim Çetin (Engelliler SK Eskişehir) 7 Puan

3 Eyüp Ekmekçi (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 5 Puan

4 Fatih Sam (Ferdi Kütahya) 4 Puan

5 Ahmet Seven (Engelliler SK Eskişehir) 3 Puan

6 Muhammet Mehdi Aydar (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 2 Puan

7 Zülfar İmal (Karatekin Tepe SK Çankırı) 1 Puan

90 Kg

1 Murat Cırık (Engelliler SK Eskişehir) 10 Puan

2 İlhan Memiş (Ferdi İstanbul) 7 Puan

3 Salih Atik (Güngören Yeni Akıncılar Sk Eskişehir) 5 Puan

+90 Kg

1 Ömer Aydın (Ferdi Amasya) 10 Puan

2 İbrahim Uysal (Güngören Yeni Akıncılar SK İstanbul) 7 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) 23 Yaş Altı Erkekler Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

55 Kg

1 İsmail Hacıbekar (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Kerem Özbaş (Sancaktepe SK İstanbul) 7 Puan

3 Mehmet Veli Tarım (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 5 Puan

4 Eren Küsmez (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 4 Puan

5 Tuna Meriç Tunalı (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 3 Puan

65 Kg

1 Osman Uysal (İrfan Genç İzcilik SK Bursa) 10 Puan

+65 Kg

1 İbrahim Fidan (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 10 Puan

2 Ali Ömür Karaaslan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

3 Veysel Dişbudak (Engelliler SK Eskişehir) 5 Puan

4 Sedat Sevil (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 4 Puan

5 Recep İvecen (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 3 Puan

6 Muhammet Efe Gül (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 2 Puan

 

BG ARM III (Kol Amp. Ayakta) Erkekler Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

85 Kg

1 Candoğan Gümüş (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Burak Söylemez (Darıca Belediye SK Kocaeli) 7 Puan

3 Fatih Kıymaz (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 5 Puan

 

BG ARM IV (Kol Amp. Oturarak) Erkekler Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

80 Kg

1 Arif Başar Durak (Eskişehir Engelliler SK) 10 Puan

 

BG ARM V (Kol Amp.) 23 Yaş Altı Erkekler Sol Kol Karşılaşma Sonuçları

+60 Kg

1 Yusuf Yasin Çalış (Ferdi Düzce) 10 Puan

2 Oktay Kırmızıkurt (Tuncel Sportmen Sportmenler SK Ankara) 7 Puan

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.